ارتودنسی سریع

خیلی از بیماران در زمان مراجعه به کلینیک ارتودنسی دکتر مهسا شریعتی  این سوال را دارند که چگونه در مدت زمان کوتاهی می توان به هم ریختگی و نامرتبی دندان ها را اصلاح کرد. ارتودنسی سریع در این شرایط به بیماران توصیه می شود. ارتودنسی سریع یک سرمایه گذاری ارزشمند برای داشتن دندان ها و لبخندی زیبا است.

ارتودنسی سریع چیست؟

همانطور که از اسمش پیداست، با استفاده از روش درمانی ارتودنسی سریع، می توان در مدت زمان کوتاهی بهم ریختگی دندان ها را برطرف کرد، اما برای مشکلات حاد تر دندانی مثل اوربایت و… بهترین راهکار استفاده از سیم های ارتودنسی و بریس است.

مزیت های استفاده از ارتودنسی سریع

این روش درمانی مزیت های بسیاری دارد از جمله:

رسیدن به نتیجه کار در مدت زمان کوتاه تر

بلافاصله بعد از نصب ونیر های سرامیکی، بیمار می تواند نتیجه را مشاهده کند.

روشی کاملا بدون درد است

بعد از نصب ونیر های سرامیکی فرد اصلا متوجه وجود آن ها نمی شود، همچنین نصب ونیر های سرامیکی روش درمانی است که بدون درد انجام می شود.

زیبایی

از آنجا که ونیر های سرامیکی در اندازه و رنگ های مختلفی وجود دارند، متخصص ارتودنسی می تواند با  توجه به سایز دندان ها ایده آل ترین حالت را انتخاب کند، در نتیجه در زمان کوتاهی زیبایی لبخند دو چندان می شود.

راحتی روش درمان

این روش درمان در دو جلسه انجام می شود، در جلسه اول ارزیابی کلی از دندان ها انجام می شود و بعد از آن نصب ونیر های سرامیکی آغاز می شود.

ارتودنسی سریع

 آسودگی در مراقبت های دندانی

رعایت اصول بهداشتی دهان و دندان در زمان استفاده از ونیر های سرامیکی  در مقایسه با استفاده از ارتودنسی همراه با سیم و براکت بسیار ساده تر است.

بهتربن کاندید ها برای استفاده از ارتودنسی سریع

همیشه ارتودنسی سریع انتخاب ایده آل نیست،  در برخی از افراد دفورمی ها به گونه است که تنها با استفاده از سیم و براکت  اصلاح می شوند، دکتر مهسا شریعتی بعد از معاینه کامل دندان ها بهترین روش درمان را به بیماران خود پیشنهاد می کنند که در مدت زمان کوتاهی بهترین نتیجه را داشته باشند. در افراد دچار اوربایت شدید، اندربایت و یا کراس بایت نیاز به درمان تخصصی ارتودنسی نیاز است.

روش های درمان ارتودنسی سریع

ارتودنسی سریع با کمک چند تکنیک انجام می شود این روش ها شامل روش درمانی روکش های دندانی، ونیر های سرامیکی، باندینگ های دندانی و پرسلن اینله و آنله می باشد.هر کدام از این روش ها در شرایط خاص دندانی انجام می شود.

مراقبت های لازم پس از ارتودنسی سریع

رعایت بهداشت دهان و دندان یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه کرد:

توصیه می شود بعد از ارتودنسی سریع  حداقل روزی دوبار مسواک بزنید.

استفاده از نخ دندان یک بار در روز توصیه می شود.

تا جای ممکن از جویدن مواد غذایی سخت و سفت خودداری کنید.

دکتر مهسا شریعتی متخصص ارتودنسی بعد از انتخاب روش درمان تمام توصیه های لازم را به بیماران خود ارائه می کنند.

۲ دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و نوبت دهی
× مشاوره آنلاین