ارتودنسی شفاف

ارتودنسی شفاف
ارتودنسی شفاف

دندانهای صاف، لازمه ی زیبایی هر لبخند است. امروزه توجه به زیبایی و سلامت دندان ها در بین افراد بسیار افزایش یافته است، ارتودنسی دندان یکی از روش های کاربردی برای داشتن دندان های زیبا است. خیلی از افراد در زمان مراجعه به متخصص ارتودنسی در رابطه با تاثیر بریس های ارتودنسی، بر زیبایی چهره و دندان ها در طول درمان سوال دارند، در ادامه این مطلب به بررسی راهکارهایی برای این افراد و ارتودنسی شفاف می پردازیم.
به طور کلی بریس های نامرئی به سختی بر دندان ها قابل مشاهده هستند، با افزایش اعتماد به نفس، می تواند انتخاب خوبی برای افرادی که نگران زیبایی چهره خود بعد از ارتودنسی هستند، باشد.

ارتودنسی شفاف

از براکت های نامرئی می توان برای درمان در شرایط زیر استفاده کرد:

دندانهای شلوغ یا گسترده
دندانهای کج
کراس بایت و اور بایت
بریس های نامرئی برای بزرگسالان و نوجوانان طراحی شده اند، و به کودکان توصیه نمی شود.
نوجوانان و بزرگسالان که از ارتودنسی در سنین بالاتر استفاده می کنند، اغلب از نمایان شدن بریس در زمان حضور در اجتماع گله مند هستند. بسته به شرایط هر فرد متخصص ارتودنسی بهترین روش کاربردی برای فرد را ارائه می دهد.

مزیت های استفاده از ارتودنسی نامرئی همراه با پلاک شفاف چیست؟

با کمک این روش درمان می توان بسیاری از مشکلات دندانی و فکی را برطرف کرد.
این روش درمانی تاثیری بر انجام فعالیت های معمول روزانه فرد ندارد.
در ارتودنسی نامرئی فرد مشکل مسواک زدن و استفاده از نخ دندان را ندارد.
ارتودنسی نامرئی تحریک کمتری بر دندان، لثه و مخاط دهان دارد.

انواع مختلف ارتودنسی شفاف یا نامرئی

با گذشت زمان در خواست افراد برای استفاده از ارتودنسی شفاف به مراتب افزایش یافته است. دیده شده است که افراد مشکلات دندانی بسیاری دارند، اما تنها به دلیل نمایان شدن ارتودنسی از انجام این روش درمان امتناع می کنند، به همین دلیل روش های مختلفی ابداع شده است تا افراد بتوانند بدون هیچ مشکلی درمان خود را آغاز کنند.
استفاده از براکت های شیشه ای، کامپوزیتی، براکت های لینگوال، سرامیکی، و یا پلاک های شفاف همگی انتخاب خوبی برای دیده نشدن ارتودنسی بر دندان ها هستند.

پلاک های شفاف

برای بسیاری از مشکلانی دندانی فکی،ارتودنسی با پلاک های شفاف بسیار کاربردی است. در این روش لازم است فرد در دوره مشخصی از قالب های پلاستیکی شفاف، که امکان جابه جایی آن توسط خود شخص وجود دارد استفاده کند. لازم به ذکر است که این پلاک های نامرئی هر دو هفته یکبار توسط متخصص ارتودنسی تعویض می گردد.
از آنجا که پلاک های شفاف به اندازه بریس های فلزی قوی نیستند، بریس های شفاف نیاز به زمان طولانی تر درمان دارند ، زیرا ممکن است متخصص ارتودنتیست، نیاز به اعمال نیروی کندتر و تدریجی تری داشته باشد تا از قدرت استحکام براکت های شفاف خارج نشود.

هزینه ارتودنسی شفاف

براکت های سرامیکی، معمولاً گرانتر از براکت های فلزی هستند. برخی از افراد به دلیل کاهش هزینه، از بریس های سرامیکی تنها بر دندان های قابل مشاهده و از براکت های فلزی بر سایر دندان های باقیمانده استفاده می کنند، با این تکنیک هزینه تا حد قابل توجهی کاهش می کند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و نوبت دهی
× مشاوره آنلاین