ارتودنسی لینگوال

ارتودنسی لینگوال چیست؟ قیمت ارتودنسی لینگوال چقدر است؟ مسلما خیلی از افراد با ارتودنسی لینگوال و روش کار در آن آشنایی ندارند، اما جالب است بدانید ارتودنسی دندان به روش های مختلفی انجام می شود تا افراد بتوانند بنا بر نیاز خود از خدمات درمانی ارتودنسی استفاده کنند.

ارتودنسی لینگوال چیست؟

در سال های اخیر، استفاده از بریس های لینگوال در بین متخصصان ارتودنسی افزایش یافته است. در کنار پیشرفتهای دیگر در روشهای درمان ارتودنسی، سیستمهای زبانی سفارشی وارد بازار شدند و محبوبیت بیشتری پیدا کردند.

درمان ارتودنسی  با این روش، یک جایگزین برای درمان سنتی است، که برای جلب رضایت بیمارانی که مایلند دندانهایشان مرتب شود اما براکت  بر دندان ها استفاده نکنند، طراحی شده است.خواسته های بالای افراد از ارتودنسی منجر به ارتقا لوازم زیبایی مانند ارتودنسی لینگوال شد.همه بیماران می توانند با ارتودنسی لینگوال درمان شوند، اگرچه برخی از افراد بیشتر از دیگران برای درمان لینگوال مناسب تر هستند.

ارتودنسی لینگوال

عوارض ارتودنسی لینگوال

این طبیعی است که با وارد کردن ابزار ارتودنسی فرد عوارض کوتاه مدتی را مشاهده کند. این عوارض شامل، عوارض جانبی سیمهای قوسی که به صورت زبانی در دهان قرار داده شده اند، که شامل زخم شدن، لغزش و غلتیدن است .بیماران ممکن است در روز های ابتدایی استفاده از این نوع ارتودنسی در زمان جویدن غذا، صحبت کردن و… کمی با مشکل مواجه شوند، که کاملا عادی است.

ارتودنسی لینگوال در مقابل بریسهای سنتی

بریس های زبانی دقیقاً مانند بریس های سنتی هستند، با این تفاوت که براکت ها و سیم قوس در پشت دندان ها قرار می گیرند، جایی که از دید خارج می شوند.

از آنجا که این روش ارتودنسی قابل رویت نیست، بریس های زبانی برای نوجوانان و بزرگسالان گزینه مناسبی است. مزیت دیگر این است که بریس های زبانی در مقایسه با بریس های معمولی می توانند در دستیابی به حرکات خاص کارآمدتر باشند.بریس های لینگوال برای بیمارانی که روی گزینه درمان ارتودنسی زیبایی متمرکز شده اند، گزینه بسیار خوبی است. بریس های زبانی برخلاف بریس های سنتی از دید پنهان هستند.

آیا این روش ارتودنسی دردناک هستند؟

استفاده از بریس های زبانی و درد یک مسئله رایج در ارتودنسی است. سیستم لینگوال با سایر وسایل ارتودنسی تفاوت فاحشی دارد زیرا براکتها و سیمها بیش از آنکه روی دندان ها باشد در پشت آن ها قرار می گیرند. بیشتر بیماران در عرض 2 هفته با فشار دستگاه به داخل دهان و زبان سازگار می شوند.

رعایت بهداشت دهان و دندان

یک نگرانی عمده در مورد بریس های زبانی، بهداشت دهان و دندان است. مانند همه مهاربندها، براکت ها و سیم های قوسی می توانند در توانایی بیمار برای تمیز کردن یا مسواک زدن اختلال ایجاد کنند، زیرا دسترسی به خط لثه در هنگام اتصال سیم ها مشکل است.

قیمت ارتودنسی مخفی

از آنجا که این روش درمان به عنوان ارتودنسی نامرئی نیز معرفی می شود در نتیجه هزینه بالاتری نسبت به ارتودنسی ثابت دارد، این روش درمان به مهارت بسیار بالای دکتر ارتودنسی خوب و ابزار های پیچیده نیاز دارد، با این حال می تواند انتخاب خوبی برای افراد همراه با اختلالات شدید دندانی که تمایل به دیده نشدن براکت ها دارند، باشد.

لطفا نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

Call Now Button مشاوره و نوبت دهی
× مشاوره آنلاین