ارتودنسی نامرئی

خیلی از افراد از دندانپزشکی وحشت دارند، ممکن است این ترس از دوران کودکی در آن ها وجود داشته باشد، به همین دلیل از رفتن به دندانپزشکی و درمان مشکلات دهان و دندان خود امتناع می کنند، اما به نظر شما راه حل درمان کجی و خرابی دندان ها چیست؟

زیبایی دندان ها تاثیر بسیار بالایی بر چهره افراد دارد، پس چاره ای جز درمان توسط متخصصین در این زمینه نیست.

یکی از روش هایی که  همیشه برای صاف و مرتب کردن دندان ها استفاده می شود، ارتودنسی دندان است.

البته در طی سال های گذشته این درمان هم زمان طولانی نیاز داشت و هم فرد باید در این مدت زمان براکت های نقره ای بر دندان های خود را تحمل کند، خوشبختانه علم دندانپزشکی همانند سایر علم ها روز به روز پیشرفت کرده است، امروزه یک روش بسیار پرطرفدار در ارتودنسی وجود دارد که این مشکل را برطرف می کند، ارتودنسی نامرئی یک راه حل خوب برای درمان با ارتودنسی است.

دکتر مهسا شریعتی متخصص ارتودنسی در این ویدیو در رابطه با ارتودنسی نامرئی صحبت می کنند:

 

 

مزیت ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی مزیتی که دارد این است که دیگر کسی متوجه ارتودنسی دندان بیمار نمی شود، همچنین در ارتودنسی نامرئی دوره درمان به نسبت کوتاه تر است و برگشت پذیر نیست.

در زمان های قبل زمانی که فرد ارتودنسی دندان را انتخاب می کرد، درصد بسیار پایینی وجود داشت که دندان ها جابه جا شوند، اما خوشبختانه در روش های نوین دیگر این احتمال، حتی با درصد پایین وجود ندارد.

ارتودنسی علمی است که وضعیت فک نسبت به قاعده جمجمه بررسی می شود.لازم است وضعیت فک نسبت به یکدیگر بررسی شوند، چنانچه هر کدام از آن ها به نسبت هم جلوتر و یا عقب تر از یکدیگر باشند، یک ناهنجاری محسوب می شود.یک متخصص ارتودنسی خوب باید تمام زوایای فک با قاعده جمجمه،  فک های بالا و پایین  و وضعیت دندان ها را به نسبت هم، قبل از درمان بررسی کند .

ارتودنسی نامرئی

روش های ارتودنسی نامرئی

 خیلی از بیماران در زمان مراجعه، نگران زیبایی دندان های خود در دوره درمان ارتودنسی هستند، برای این افراد روش های متفاوتی ارائه می شود، مثل ارتودنسی از داخل ، در این روش سیم ها از داخل جایگذاری می شوند.

روش دوم پیشنهادی برای توجه به جنبه زیبایی در ارتودنسی، استفاده از تلق می باشد، در این روش هم از تلق های شیشه ای  و بی رنگ استفاده می کنند، که کمتر کسی متوجه درمان ارتودنسی دندان می شوند .

زمان لازم برای ارتودنسی

با استفاده از روش های قبل، حداقل زمان لازم برای ارتودنسی 2 سال بود و گاهی این زمان به 4 یا 5 هم میرسید، از آنجا که پیشرفت ها در حوزه ارتودنسی دندان خیلی پیشرفته و متنوع بود ، این سرعت درمان هم تغییر کرده است و به ندرت دیده می شود طول دوره درمان به بالای یک سال و نیم برسد . سه تحول عمده برای کم کردن طول دوره درمان با ارتودنسی انجام شد، که شامل، تغییر تکنیک در ارتودنسی، مکانیک حرکت دندان ها تغییر کرد، ایجاد پالس های الکتریکی بود، به این معنی که با ایجاد این پالس ها سلول هایی که در دندان ها وجود دارند با ارسال این پالس ها تحریک می شوند و سرعت فعل و فاعلات استخوانی به مراتب افزایش می یابد، در نتیجه طول درمان به مراتب کاهش پیدا می کند.

۶ نظر در مورد “ارتودنسی نامرئی

 1. محمد - شهریور ۲۴, ۱۳۹۹ at ۱:۵۶ ق.ظ

  سلام خانم دکتر شریعتی
  میشه لطفا حدود هزینه ارتودنسی نامرئی رو بفرمایید؟

  Reply
  • gavanji - شهریور ۲۴, ۱۳۹۹ at ۲:۴۰ ق.ظ

   سلام، قبل از معاینه دقیق دندان ها هزینه رو نمی شه مشخص کرد، لطفا حضوری مراجعه کنید .

   Reply
 2. مریم - شهریور ۲۴, ۱۳۹۹ at ۲:۰۰ ق.ظ

  چقدر ارتودنسی نامرئی خوبه. چجوری میشه وقت ویزیت و معاینه گرفت؟

  Reply
  • gavanji - شهریور ۲۴, ۱۳۹۹ at ۲:۳۸ ق.ظ

   سلام برای تعیین وقت لطفا با شماره ۰۹۳۹۲۴۱۴۲۳۲ تماس بگیرید.

   Reply
 3. سمیرا - شهریور ۳۰, ۱۳۹۹ at ۸:۳۸ ق.ظ

  سلام ارتودنسی نامرئی به نسبت ثابت طول دوره درمان بیشتری لازم داره؟

  Reply

لطفا نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

Call Now Button مشاوره و نوبت دهی
× مشاوره آنلاین