تاثیر ارتودنسی بر چهره

آیا ارتودنسی تاثیری بر چهره افراد دارد؟ دکتر مهسا شریعتی در ادامه به بررسی تاثیر ارتودنسی بر چهره صحبت می کنند. درمان ارتودنسی چیزی فراتر از صاف کردن دندان است. همچنین شامل بهبود رابطه بین قوس بالا و پایین است تا دندان ها بتوانند به درستی کنار هم قرار بگیرند. با قرار گیری دندان ها و فک ها در یک راستا ، بریس ها می توانند تأثیر مثبتی بر شکل و ویژگی های صورت شما داشته باشند. برای موارد خفیف ، مانند شلوغی دندان ها، لبخند ممکن است ارتودنسی بهبود قابل توجه ای برای صورت داشته باشد. با این حال ، در موارد شدیدتر ، مانند اوربایت ، به دلیل عدم تعادل فک ، تأثیر منفی بر صورت دارد. هنگامی که دندان ها و فک ها تراز می شوند ، تقویت صورت و لبخند بسیار چشمگیرتر است. متخصصین ارتودنسی در جهت تعادل عملکرد و زیبایی صورت تلاش می کنند ، به این معنی که آنها دانش کافی دارند تا عدم انطباق را به گونه ای اصلاح کنند که سلامت دهان و دندان شما را حفظ کنند.

تاثیر ارتودنسی بر چهره

ارتودنسی برنامه ریزی و دقت زیادی را می طلبد ، به همین دلیل شما باید برای درمان به یک متخصص  ارتودنسی متبحر مراجعه کنید.

تغییر چهره پس از ارتودنسی نامرئی

بسیار نادر است که چهره یک شخص کاملاً متقارن باشد. با این حال ، گاهی اوقات، ممکن است اختلافات قابل توجهی وجود داشته باشد که از فک شروع می شود. در این موارد ، بریس ها می توانند چهره نامتقارن را بسیار بهبود بخشند. با این حال، با جابجایی دندان ها و فک، زاویه بین لب ها و بینی تغییر می کند. در مراکز ارتودنسی دکتر مهسا شریعتی به تغییر شکل صورت با افزایش سن، توجه می شود.

در بیماران جوان که هنوز در حال رشد و نمو هستند ، می توان به راحتی ساختار فک و صورت دستکاری شود. در حقیقت ، گاهی اوقات ، هدف اصلی ارتودنسی رهگیری اولیه تعادل در ویژگی های صورت با هدایت رشد فک است.

نمونه های مشترک عدم هماهنگی

آندربایت – با آندربایت ، دندانهای پایین در جلوی دندانهای بالایی قرار می گیرند. این باعث بیرون کشیدن فک پایین می شود. در این حالت ، صورت شما قبل و بعد از بریس می تواند به طور محسوسی متفاوت به نظر برسد. با اصلاح عدم تعادل بین فک بالا و پایین و رفع نحوه روی هم ماندن دندان ها و فک ها ، نیمه تحتانی صورت شما هماهنگ تر به نظر می رسد.

لطفا نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

Call Now Button مشاوره و نوبت دهی
× مشاوره آنلاین