درمان لبخند لثه ای با ارتودنسی

چگونه لبخند لثه ای درمان می شود؟ آیا درمان لبخند لثه ای با ارتودنسی امکان پذیر است؟  به طور کلی در چهره تمام افراد لبخند تاثیر بسیاری زیادی در زیبایی و ارتباط با افراد دارد، خیلی از افراد در زمان خندیدن اولین چیزی که به چشم طرف مقابل می خورد لثه است، به افرادی که در زمان خندیدن بیشتر از 4 میلیمتر لثه دیده شود، لبخند لثه ای گفته می شود.

اغلب افرادی که دارای لبخند لثه ای هستند این مشکل خود را یک عارضه می دانند و به دنبال راهکار های درمان هستند، اما بهترین روش های درمان برای لبخند لثه ای چیست؟ آیا ارتودنسی راه حل خوبی برای این عارضه است؟

درمان لبخند لثه ای

قبل از هر چیز بهتر است به یک متخصص ارتودنسی برای مشاوره مراجعه کنید، در بیشتر موارد ابتدا ناهنجاری های موجود در فک مورد بررسی قرار می گیرد. در افرادی که مشکل لبخند لثه ای به دلیل عدم قرار گیری صحیح فک رخ داده شود درمان  با استفاده از جراحی فک توصیه می شود. اما اگر لبخند لثه ای تنها به دلیل اندازه کوچک دندان ها رخ داده باشد درمان با کمک جراحی لیزری انجام می شود.

درمان لبخند لثه ای با ارتودنسی

در صورتی که به دلیل بالا بودن بیش از اندازه لب، لثه در لبخند دیده شود می توان با کمک روش هایی مثل جراحی و بوتاکس موقعیت لب را تغییر داد.

همین طور که گفته شد روش های درمان مختلفی برای درمان وجود دارد، بسته به وضعیت و شرایط افراد از هر کدام از روش های ذکر شده استفاده می شود . دکتر مهسا شریعتی متخصص ارتودنسی در تهران بعد بررسی کامل بیمار بهترین روش درمان را انتخاب می کنند.

ارتودنسی دندان

با کمک ارتودنسی دندان می توان وضعیت و موقعیت دندان و همچنین لبخند لثه ای را درمان کرد. با توجه به اینکه روش های مختلفی در ارتودنسی برای تغییر موقعیت دندان ها وجود دارد، لازم است متخصص ارتودنسی روش درمان را با در نظر گرفتن وضعیت بیمار انتخاب کند، سپس بعد از اصلاح موقعیت دندان ها درمان لبخند لثه ای نیز انجام می شود. ارتودنسی کمک می کند تا مشکلات دهان و دندان بدون هیچ نقصی انجام شود.

تاثیر مشکلات لثه در لبخند لثه ای

در بیشتر بیماران دیده می شود که مشکلات لثه ای سبب ایجاد لبخند لثه ای در افراد شده است. گاهی به دلیل بلند بودن بیش از اندازه لثه دندان ها به طور کامل رشد نمی کنند و سبب بروز مشکل لبخند لثه ای می شوند.

درمان لبخند لثه ای با عمل جراحی

گاهی نیز بهترین گزینه برای درمان لبخند لثه ای،  جراحی به منظور بلندی طول تاج دندان است، با این روش درمان می توان لثه را بالا برد تا در زمان خندیدن لثه دیده نشود.

در آخر می توان نتیجه گرفت با در نظر گرفتن علت ایجاد لبخند لثه ای روش های درمانی مختلفی وجود دارد، در هر حال لازم است، به متخصص در این زمینه مراجعه شود تا بهترین روش درمان برای فرد انتخاب شود.

لطفا نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

Call Now Button مشاوره و نوبت دهی
× مشاوره آنلاین