قیمت ارتودنسی

خیلی از بیماران در زمان مراجعه به کلینیک ارتودنسی دکتر مهسا شریعتی در رابطه با قیمت ارتودنسی سوال می پرسند، همانطور که در مطالب پیشین نیز گفته شد، ارتودنسی دندان یک درمان زمان بر و البته پر هزینه است اما بهترین راه حل برای بیمارانی که نیاز به ارتودنسی دندان دارند، اما به دلیل قیمت بالای ارتودنسی از انجام آن امتناع می کنند چیست؟ اگر شما هم به دنبال پاسخ به این سوال هستید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

موارد تاثیر گذار در قیمت ارتودنسی

دلایلی که افراد نیاز به ارتودنسی دندان دارند متفاوت است . ارتودنسی شامل چندین بررسی و تنظیم است که طی چندین ماه یا حتی گاهی سالها انجام می شود، که استفاده از ارتودنسی در طولانی مدت، هزینه بالای ارتودنسی را کمی منطقی تر به نظر می رساند. قیمت ارتودنسی فقط بر مبنای هزینه اتصال ناچیز فلز و سیمهای فلزی یا سایر مواد داخل دهان تعیین نمی شود، بلکه این هزینه بر مبنای یک سرویس ارزیابی و تنظیم مداوم دندان ها تعیین می گردد.

قیمت ارتودنسی

قیمت درمان ارتودنسی بر اساس مواد ،خدمات ارتودنسی و دستمزد متخصص ارتودنسی بسیار متفاوت با یکدیگر است. کلینیک های  ارتودنسی در شهرهای کوچک معمولاً ارزان تر از مراکز ارتودنسی در شهرهای بزرگ هستند. دکتر مهسا شریعتی برای عرضه خدمات خود به عموم مردم کلینیک ارتودنسی در شهریار وکلینیک ارتودنسی در شهر قدس و… را دایر کرده اند .

همچنین موردی که بر قیمت ارتودنسی دندان شما اثر گذار است، این است که چه نوع بریس هایی را برای دهان خود انتخاب کرده اید. هر یک از این موارد بر هزینه تأثیر می گذارد و تخمین هزینه دقیق تا زمان مراجعه به متخصص ارتودنسی غیرممکن است.

پرداخت اقساطی هزینه ارتودنسی

همانظور که گفته شد ارتودنسی دندان یک درمان زمان بر است، بسیاری از مراکز ارتودنسی دندان، هزینه ارتودنسی را در طول درمان به صورت اقساطی دریافت می کنند. در کلینیک ارتودنسی دکتر مهسا شریعتی نیز امکان پرداخت هزینه ارتودنسی به صورت اقساطی وجود دارد .

چه کنیم تا هزینه ارتودنسی را کاهش دهیم؟

اگر بیمه دندانپزشکی دارید، با ارائه دهنده بیمه دندانپزشکی خود مشورت کنید. ممکن است بتوانید بیمه ارتودنسی تکمیلی را بخرید تا عمده هزینه را تأمین کنید. درصد هزینه ای که این بیمه ها پوشش می دهند، بر اساس  سقف پرداخت سالانه می باشد، پس بهتر است بعد از مشاوره با متخصص ارتودنسی بررسی کنید که آیا نیاز به یافتن گزینه های اضافی برای تأمین مالی دارید یا خیر؟

همچنین در تمام مطب های ارتودنسی، تخفیف برای پرداخت به طور کامل ارائه می شود. برای افرادی که پول نقد پرداخت می کنند ، تخفیف قابل توجهی است (گاهی اوقات به اندازه 10٪ از کل هزینه ویا بیشتر).

بیشتر متخصصان ارتودنسی دندان توصیه می کنند که اولین معاینه کودک در حدود 7 سالگی باشد. در صورت عدم نیاز به درمان مداخله ای زودهنگام، متخصص ارتودنسی باید بتواند تشخیص دهد که آیا فرزند شما در آینده به بریس نیاز دارد یا خیر. درمان جامع ارتودنسی معمولاً از حدود 12 سالگی و زمانی که تمام دندانهای دائمی روییده اند، شروع می شود. این بدان معناست که شما حدود پنج سال وقت خواهید داشت تا هر هفته به اندازه کافی پول کنار بگذارید تا بتوانید کل صورتحساب ارتودنسی را تا زمان نیاز کودک به بریس، پرداخت کنید.

از نظر ظاهری ، درمان ارتودنسی می تواند یک سرمایه گذاری گران قیمت باشد. با این حال ، هنگامی که تمام موارد درمان و زمان ایجاد این لبخند خارق العاده را در نظر می گیرید، واقعاً یک سرمایه گذاری عالی برای آینده شما یا آینده فرزندتان است!

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و نوبت دهی
× مشاوره آنلاین