ارتودنسی دیمون

منظور از ارتودنسی دیمون، بریس هایی هستند که همانند بریس های فلزی بر روی سطح دندان ها ثابت می شوند با این تفاوت که در ارتودنسی دیمون براکت هایی با قابلیت باز و بسته شدن استفاده می شود.در این روش از ارتودنسی کش های ارتودنسی استفاده نمی شوند و بیمار می تواند به راحتی اطراف براکت های ارتودنسی را تمیز کند، این امر سبب می شود درمان ارتودنسی راحت تر به نظر برسند و نتیجه بسیار بهتری را در مدت زمان کوتاهتری ارائه دهد. این بریس ها حاوی مواد فلزی یا سرامیکی هستند و مانند بریس های فلزی به هیچ کششی احتیاج ندارند.

ارتودنسی با روش دیمون

بریس های دیمون از روش های مختلفی برای انتقال دندان به موقعیت مناسب استفاده می کنند.در این روش درمان مهاربندها به سیم هایی متصل می شوند که براکت های کشویی را به یکدیگر متصل می کند. البته این سیم ها در مقایسه با سیم های سنتی فشار زیادی برای اتصال براکت ها به یکدیگر ایجاد نمی کنند. بریس ها در ارتودنسی دیمون برای حرکت و سفت شدن دندان ها، در طول زمان تنظیم می شوند. برای دستیابی به نتایج بهتر، گاهی نیاز به درمان تکمیلی مانند کشیدن دندان و انبساط دهنده های کام است.

انواع مختلف ارتودنسی به روش دیمون

براکت های منفعل

این براکت ها به سیم هایی با قوس کوچک نیاز دارند که اصطکاک کمتری ایجاد می کند و به دندان ها کمک می کند تا حرکت آزادانه ای داشته باشند. از براکت های غیرفعال بیشتر در ابتدای درمان استفاده میشود.

براکت های فعال

در این براکت ها از سیم هایی با قوس ضخیم تر استفاده می شود تا فشار بیشتری به دندان وارد شود تا دندان ها  با تهاجم بیشتری به موقعیت صحیح منتقل شوند. براکت های فعال نیز کنترل بسیار بیشتری برای ایجاد نتیجه ای محکم و ثابت دارند.

مزیت ارتودنسی دیمون

عدم وجود اصطحکاک در ارتودنسی دیمون.

در ارتودنسی دیمون دندان ها به راحتی می توانند حرکت کنند و عملا اصطحکاکی  وجود ندارد، همین امر احتمال هر گونه فرسایش را از بین می برد.

دفعات مراجعه به متخصص ارتودنسی کاهش پیدا می کند.

در این روش ارتودنسی نیازی به استفاده از لیگاتور های الاستیکی نمی باشد، همین امر سبب می شود فرد در دفعات کمتری به متخصص ارتودنسی مراجعه کند.

 دیمون یک روش درمان به صرفه است.

این روش از ارتودنسی به مراتب از ارتودنسی ثابت گران تر است، اما می توان گفت یک روش کاملا مقرون به صرفه است زیرا نیاز به مراجعات پی در پی به متخصص ارتودنسی ندارد .

رعایت بهداشت دهان و دندان با دیمون.

در ارتودنسی دیمون فرد به راحتی می تواند براکت ها را حرکت دهد و به نظافت دندان های خود رسیدگی کند.

 طول دوره درمان در این روش کوتاه تر است.

ارتودنسی دیمون در مدت زمان کوتاه تری فرد را به نتیجه دلخواه می رساند، می توان به جرات گفت با استفاده از این روش ارتودنسی، می توان حدود 6 ماه از درمان را کاهش داد.

احساس درد کمتر در این روش از ارتودنسی.

با بررسی های صورت گرفته مشخص شده است در ارتودنسی دیمون بیمار درد بسیار کمتری را تجربه کرده است .

با توجه به موارد گفته شده می توان ارتودنسی دیمون را یه عنوان یکی از بهترین گزینه های درمان در ارتودنسی معرفی کرد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و نوبت دهی
× مشاوره آنلاین