دهانشویه ارتودنسی

در طول درمان ارتودنسی بهتر است از چه دهانشویی استفاده کرد؟ بهترین مارک دهانشویه ارتودنسی چیست؟ روش استفاده از دهانشویه ارتودنسی چگونه است؟ بریس ها به زیبایی لبخند شما کمک می کنند، اما تمیز کردن بین براکت ها و سیم ها ممکن است دشوار باشد، ذرات غذا و باکتری ها در صورت عدم توجه ممکن است ایجاد کننده پوسیدگی دندان کنند. بدون مراقبت از دهان و دندان در هنگام استفاده از بریس، دندان های خود را در معرض خطر ایجاد حفره، پوسیدگی دندان و بیماری لثه قرار می دهید. سعی کنید با استفاده از دهان شویه بریس ها و دندان های خود را بشویید تا از آن ها محافظت، و از سالم ماندن دندان ها در طول درمان ارتودنسی اطمینان حاصل کنید.بهترین دهانشویه برای بریس ها به دنبال شستشوی غنی شده با فلوراید ، تنها ماده ثابت شده برای مقابله با پوسیدگی دندان می باشد.

دهانشویه ارتودنسی

دهانشویه برای ارتودنسی کودکان

برای کودکان دارای بریس مهم است که به صورت منظم دندان های خود را مسواک کنند، یک بار در روز نخ دندان بکشند، و یک شستشوی فلوراید انجام دهند. دهانشویه ها این اطمینان را می دهند که تمام حفره های دندانی برای یک لبخند سالم تمیز می شوند. بریس ها می توانند دندان ها و لثه های شما را حساس تر کنند، سعی کنید با دهانشویه مراقبت از لثه، با بیماری لثه مبارزه کنید و دندان های خود را تقویت کنید. برای جلوگیری از پوسیدگی دندان، هنگامی که غذا بین سیم و براکت ها گیر می کند، می تواند باعث ایجاد حفره و پوسیدگی شود، می توان از دهانشویه های مخصوص زیر نظر متخصص ارتودنسی خود استفاده کنید.

انواع دهانشویه

دهان شویه ها را می توان در حالت کلی در دوسته دهانشویه درمانی و بهداشتی قرار داد. دهان شویه های درمانی بیشتر دارای مواد ضدعفونی کننده هستند، این نوع از دهانشویه ها برای جلوگیری از پوسیدگی و ایجاده حفره های دندانی، کنترل درد های بافت دندانی، جلوگیری از بیماری های لثه و دندان و… استفاده می شوند.

اما دهانشویه های آرایشی را متخصص ارتودنسی برای از بین بردن خشکی دهان، رفع بوی بد دهان و همچنین از بین بردن باکتری ها بین دندان تجویز می کند، لازم به ذکر است که دهانشویه های آرایشی بهداشتی نیز حاوی مواد ضدعفونی کننده هستند.

خوردن و آشامیدن بعد از دهانشویه

استفاده از دهانشویه در صورتی نتیجه ای اثر بخش دارد که، بعد از استفاده از دهانشویه بسته به نوع دهانشویه ای که استفاده می کنید از نیم ساعت تا دو ساعت چیزی نخورید و نیاشامید.

مزیت استفاده از دهانشویه در طول ارتودنسی

در طول دوره درمان ارتودنسی به دلیل استفاده از سیم و بریس ارتودنسی درصد احتمال تجمع پلاک و باکتری بر روی دندان ها افزایش می یابد، با کمک دهانشویه می توان به راحتی از پلاک ها را از بین برد و مراقب بهداشت دهان و دندان خود باشید.

لازم به ذکر است افراد در طول دوره درمان ارتودنسی باید نوع دهانشویه خود را حتما زیر نظر متخصص ارتودنسی  انتخاب کنند. در صورتی که نوع دهانشویه ای که متخصص ارتودنسی تجویز کرد حاوی مواد شیمیایی بود لازم است حتما بعد از استفاده، دهان خود را با آب بشویید.

لطفا نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

Call Now Button مشاوره و نوبت دهی
× مشاوره آنلاین